Kalendarz imprez 28

Meblik i Sail Service pierwszymi liderami BLŻ Wiosna 2017

poniedziałek, 22 maja 2017

Za nami niezwykle ekscytująca inauguracja kolejnej edycji Biznes Ligi Żeglarskiej. Na starcie I rundy stanęło 10 załóg, przedstawicieli różnego rodzaju biznesu z różnych stron Polski. Najpewniej w sobotnich i niedzielnych wyścigach żeglowały załogi firm Meblik oraz Sail Service, które zostały pierwszymi liderami w swoich grupach.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili uczestnicy grupy I - Strefy Żeglarstwa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest współorganizatorem projektu. Samo PSSE również wystawiło swoją załogę, która broni tytułu wywalczonego w zeszłym roku. Niestety warunki wietrzne, które panowały na akwenie tym razem nie sprzyjały współgospodarzom, którzy zajęli piąte miejsce. Nieco lepiej żeglowała załoga E-engineer, w której w roli sternika debiutował jej właściciel Przemysław Dominiczak. Debiut całkiem udany, zważywszy na fakt, że jeszcze w zeszłym roku zawodnik ten nie miał nic wspólnego z żeglarstwem. Na najniższym stopniu podium stanęła załoga UMC / Sharp, której był to pierwszy start w BLŻ. Drugie miejsce zajęła firma Polpharma, która w zeszłym roku minimalnie przegrała awans do złotego finału. Tym razem wszystko wskazuje na to, że są na najlepszej drodze do wywalczenia upragnionego awansu. Bezkonkurencyjna okazała się załoga Meblik zostając tym samym pierwszym liderem I grupy BLŻ - Strefy Żeglarstwa PSSE.

W niedzielę do rywalizacji przystąpiła grupa druga w składzie: DAD / Security Expert, Energa SA, Lion's Bank, Sail Service i Yacht Club Sopot. Faworytem od samego początku była, wywodząca się z branży żeglarskiej, firma Sail Service. Jej członkowie nie zawiedli oczekiwań swych kibiców i po bardzo pasjonującej walce z zespołem DAD / Security Expert stanęła na najwyższym stopniu podium.

- Byliśmy bardzo blisko zwycięstwa. Niestety na ostatnim okrążeniu, płynąc na prowadzeniu, dotknęliśmy znaku. Żeglarstwo jest sportem dżentelmeńskim, więc nie było innego wyboru, jak tylko wykręcić karne kółko, które kosztowało nas utratę wygranej w ostatnim biegu i w całych regatach. - opowiada Tomasz Elzanowski - sternik zespołu DAD / Security Expert, który ostatecznie zajął drugie miejsce.

Na najniższym stopniu podium stanęła załoga Lion's Bank, dla której był to jeden z pierwszych kontaktów z żeglarstwem regatowym. Tylko pomarzyć o takim debiucie. Czwarte miejsce zajęła załoga Yacht Club Sopot, a piąte Energa SA.

Obie rundy zakończyły się wręczeniem nagród i nieformalnym spotkaniem, które to odbyło się w restauracji Morska w Sopocie.

Kolejna runda już za niecałe dwa tygodnie 3 i 4 czerwca. Po niej będziemy wiedzieli czy mam już zdecydowanych faworytów, czy też rywalizacja nadal będzie bardzo zacięta i wyrównana. Finały Ligi odbędą się na początku lipca.

Imprezy Biznes Ligi Żeglarskiej odbywają się co dwa tygodnie i łączą ze sobą aspekty szkoleniowe, sportowe i biznesowe, ale również towarzyskie. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, tak też nazywa się tegoroczny projekt: Biznes Liga Żeglarska – Strefa Żeglarstwa PSSE. Szczegóły projektu można znaleźć na www.biznesligazeglarska.pl

Sponsorami Biznes Ligi Żeglarskiej są Centrum Handlowe Klif oraz D.A.D., a do partnerów należą: Garmin, Promarina, Kąpielisko Morskie Sopot, Sofitel Grand Sopot, Henkel, Mionetto oraz Magazyn Żagle oraz Magazyn W Ślizgu!

Wyniki runda I

1. MEBLIK
2. POLPHARMA
3. UMC / SHARP
4. E-ENGINEER
5. PSSE

GRUPA II - załogi:

1. SAIL SERVICE
2. DAD/SECURITY EXPERT
3. LION’S BANK
4. YACHT CLUB SOPOT
5. ENERGA

GSC Yachting Yachting Clinic Yacht Club Sopot