Kalendarz imprez 28

Zgłoszenia do VI edycji Biznes Ligi Żeglarskiej otwarte!

wtorek, 1 sierpnia 2017

Lipiec i sierpień to tradycyjny okres urlopowy. Dla GSC Yachting to jednak czas intensywnych przygotowań do jesiennej edycji Biznes Ligi Żeglarskiej. VI edycja rozgrywek ruszy 26 sierpnia, a zgłoszenia przyjmowane będą do 22 sierpnia. Ilość miejsc jest ograniczona, gdyż do udziału w tych co raz bardziej prestiżowych zmaganiach zaproszonych zostanie 12 załóg.

Podobnie jak na wiosnę zespoły podzielone zostaną na dwie grupy, które przez trzy sierpniowe i wrześniowe weekendy rywalizować będą o awans do wielkiego finału, który zaplanowany jest na 30 września. Tytułu bronić będzie ekipa Sail Service, która po pasjonującej walce zwyciężyła w V edycji Ligi. Do udziału w kolejnej rundzie już zgłosiło się kilka zespołów. Są to załogi, które brały już udział w rywalizacji takie jak Atena, DAD/Security Expert czy Yacht Club Sopot, ale są też nowicjusze jak na przykład Olivia Bussines Center.

- To kolejny sezon Biznes Ligi Żeglarskiej i kolejne wyzwania. Cieszy nas niezmiernie, że w grze pojawiają się nowe zespoły. Z edycji na edycję utwierdzamy się w przekonaniu, że żeglarstwo jest znakomitą platformą promocyjną dla firm, które tak naprawdę nic wspólnego z żeglarstwem nie mają. To jest właśnie założenie BLŻ, żeby umożliwić uczestniczącym firmom nawiązywanie nowych kontaktów, wzmacnianie relacji biznesowych czy budowanie atmosfery pracy zespołowej – podkreśla Magdalena Czajkowska z GSC Yachting, organizator regat.

Zgłoszenia do Ligi otwarte są przez cały sezon, ale największa ich intensyfikacja następuje zawsze na dwa-trzy miesiące przed pierwszym startem. Dlatego też nie należy czekać z rejestracją do ostatniego momentu, gdyż może zabraknąć miejsc. Organizatorzy przewidują przyjęcie 12 zespołów. Istnieje możliwość uruchomienia trzeciej grupy, ale tylko i wyłącznie przy ilości zgłoszeń powyżej 15 firm, a taka liczba w dotychczasowej historii BLŻ jeszcze nie padła. Czy jest szansa na nowy rekord? Przekonamy się już niedługo.

Biznes Liga Żeglarska daje możliwość uczestnictwa w wysokiej klasy, profesjonalnych wyścigach regatowych pomiędzy reprezentantami rozmaitych biznesów, prowadzonych pod okiem czołówki polskich żeglarzy sportowych. Załogi, poza praktyczną możliwością doskonalenia swoich umiejętności, rywalizują w widowiskowej formule wyścigów przy sopockim molo, które jest najbardziej dogodnym miejscem do kibicowania takim zmaganiom w Polsce. Każdy uczestnik może nauczyć się taktyki walki z przeciwnikiem, trymowania żagli oraz technik prowadzenia jachtu. Projekt jest skierowany do biznesu – jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników i budowania atmosfery pracy zespołowej lub jako metoda budowania relacji z klientami w niebanalnym formacie. Cykliczne regaty prowadzone są na jednakowych, wyczynowych jachtach sportowych Delphia 24 OneDesign. Wyścigi odbywają się w odstępach dwutygodniowych. Zespoły składają się z 4-6 osób – jako załogi firmowe. Czas spędzony na wodzie w oprawie prawdziwych wyścigów sportowych gwarantuje ogrom zdrowych emocji.

Po raz kolejny współorganizatorem przedsięwzięcia jest Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Partnerami Głównymi projektu jest Centrum Handlowe Klif Gdynia, Blue Media, D.A.D oraz Olivia Bussines Center. Partnerami są: Garmin, Promarina, Kąpielisko Morskie Sopot, Restauracja White Marlin, Sofitel Grand Sopot, Henkel, Prosseco Mionetto oraz Magazyn Żagle i Magazyn W Ślizgu!

Szczegóły projektu można znaleźć na www.biznesligazeglarska.pl a bieżące relacje, zdjęcia i video z regat można znaleźć na profilu facebook: https://www.facebook.com/gscyachting

GSC Yachting Yachting Clinic Yacht Club Sopot