Kalendarz imprez 28

Sail Service zwycięzcą V edycji Biznes Ligi Żeglarskiej!

poniedziałek, 3 lipca 2017

1 lipca już po raz piąty odbył się finał Biznes Ligi Żeglarskiej. Po niezwykle emocjonującej rundzie, żeglarskie laury zdobyła wywodząca się z branży, firma Sail Service pokonując Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną zaledwie o długość łódki.

Za nami niezwykle emocjonująca edycja Biznes Ligi Żeglarskiej. 10 załóg, przedstawicieli różnego rodzaju biznesu z różnych stron Polski, ponad 60 uczestników o bardzo różnym stopniu zaawansowania żeglarskiego - od zupełnych nowicjuszy po bardzo doświadczonych żeglarzy regatowych i morskich, 40 wyścigów, 4 weekendy regatowe, 3 rundy eliminacyjne oraz finały. W obu fazach walka była bardzo wyrównana i zacięta, najpierw o awans, a potem o zwycięstwo w Lidze.

W finale zespoły podzielono na dwie grupy: srebrną oraz złotą. W porannej sesji do walki przystąpiły zespoły z finału srebrnego, które walczyły o miejsca 7-10. Pierwsze miejsce w małym finale zdobyła załoga Yacht Club Sopot, po nich kolejno uplasowali się: UMC/Sharp, Energa, E-engineer.

Z kolei po południu na jachtach Delphia 24 One Design rozpoczęła się walka o tytuł Mistrza Biznes Ligi Żeglarskiej i wielkie trofeum przechodnie. To był niezwykle emocjonujący finał, przy mocnym wietrze na wodzie nie brakowało walki burta w burtę, a zawodnicy pokazali ostrego ducha rywalizacji walcząc ze sobą do ostatnich metrów każdego wyścigu. Po raz kolejny losy tytułu rozstrzygnęły się w ostatnim wyścigu, na ostatnim boku trasy! Zwycięzcą V edycji Biznes Ligi Żeglarskiej została załoga Sail Service. W zeszłym roku na wiosnę Sail Service przegrał tytuł o długość bukszprytu, tym razem zwyciężył pokonując Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną o długość łódki. Na miejscu trzecim uplasował się zespół D.A.D / Security Expert, który w każdej rundzie Biznes Ligi zajmował czołowe miejsca w stawce.

- Uczestnicy Biznes Ligi już tradycyjnie trzymali nas w napięciu do samego końca i do ostatnich metrów. Załogi Sail Service i PSSE przystępowały do ostatniego biegu z taką samą ilością punktów, było więc wiadomo, że zwycięzca bierze wszystko. Walka trwała do ostatnich metrów, więc radość załogi Sail Service była ogromna. W końcu dopięli swego, gdyż w zeszłym roku w podobnych okolicznościach musieli uznać wyższość załogi Sono Idoni. Jako organizatorzy Ligi jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż widać rosnące zainteresowanie projektem, a uczestnicy bardzo dobrze się bawią, co dla nas jest największą motywacją do pracy – podsumowuje Rafał Sawicki z GSC Yachting, organizator regat.

Ceremonia zakończenia i wręczenia nagród wiosennej edycji BLŻ odbyła się w sobotni wieczór w sopockim klubie TAN. Kolejna edycja już w pod koniec sierpnia.

Wyniki grupy złotej:

1. Sail Service

2. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

3. D.A.D / Security Expert

4. Polpharma

5. Lion's Bank

6. Meblik

 

Wyniki grupy srebrnej:

7. Yacht Club Sopot

8. UMC / Sharp        

9. Energa

10. E-engineer

Biznes Liga Żeglarska to projekt skierowany do świata biznesu -  jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników, tworzenia atmosfery pracy zespołowej, czy też wzmacniania relacji biznesowych i budowania networkingu. Przede wszystkim jednak jest świetnym projektem do podnoszenia swoich umiejętności żeglarskich oraz sprawdzenia na czym polega prawdziwe żeglarstwo regatowe.

Partnerem Głównym Biznes Ligi Żeglarskiej jest Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Partnerami Ligi są również firmy Blue Media, CH Klif Gdynia, D.A.D, Delphia, ProMarina, Kąpielisko Morskie Sopot, Miasto Sopot, Sofitel Grand Sopot, White Marlin, Mionetto, Garmin, Harken oraz Magazyn W Ślizgu!

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.biznesligazeglarska.pl oraz na profilu facebook GSC Yachting https://www.facebook.com/gscyachting/

GSC Yachting Yachting Clinic Yacht Club Sopot