Kalendarz imprez 13

Ruszają rozgrywki 2020

piątek, 19 czerwca 2020

W najbliższą sobotę 20 czerwca na wody wokół sopockiego molo powraca Trójmiejska Liga Żeglarska (wcześniej znana jako Biznes Liga Żeglarska). Będzie to już IX edycja Ligi w jej szóstym sezonie. Na liście startowej sześć załóg, przedstawicieli firm z różnych części Polski. Na starcie zobaczymy utytułowanych żeglarzy, między innymi wicemistrzów świata w klasie Micro z roku 2018 Joannę i Krzysztofa Mariańskich, czy też pierwszego w historii mistrza polski w klasie Laser Standard Macieja Suchockiego.

Trójmiejska Liga Żeglarska to projekt, który ma przybliżyć żeglarstwo i regaty dla wszystkich zwolenników tej pięknej dyscypliny sportu i aktywności ruchowej. Nie jest to żadna nowa inicjatywa, a kontynuacja rozgrywanej od 2015 roku Biznes Ligi Żeglarskiej. Rywalizacja otwiera się również dla grup nie związanych z żadną firmą, korporacją czy przedsiębiorstwem, ale nadal będzie miała charakter ściśle amatorski.

W tym roku na IX edycję TLŻ składać się będzie sześć imprez. Po trzy z nich odbędą się na początku lata i oraz jasienie. Tradycyjnie miesiące urlopowe lipiec i sierpień będą wolne od wyścigów. Rywalizacja rozpocznie się 20 czerwca, a kolejne regaty rozgrywane będą co tydzień. Po przerwie wakacyjnej zawodnicy wrócą do rywalizacji w ostatni weekend sierpnia.

Rozgrywki będą prowadzone tylko w jednej grupie, pięć pierwszych imprezy tworzyć będzie fazę zasadniczą, a Wielki Finał w połowie września wyłoni zwycięzcę rywalizacji, który otrzyma tytuł Mistrza Trójmiejskiej Ligi Żeglarskiej i odbierze okazałe trofeum przechodnie. 

- Obecny sezon jest dla nas bardzo wyjątkowy. Nie będę ukrywał, iż z powodu konsekwencji związanych z pandemią ze startu w rozgrywkach zrezygnowało wiele zespołu, między innymi obrońca tytułu, czyli Olivia Business Centre. Do końca nie miałem pewności czy w ogóle wystartujemy z projektem. Na szczęście swój udział potwierdziła wystarczająca ilość załóg, dlatego też możemy kontynuować rozgrywki i dalej wzmacniać markę TLŻ. Jestem przekonany, że w kolejnych latach zespoły wrócą do rywalizacji dzięki czemu nasz projekt będzie jeszcze bardziej atrakcyjny – podkreśla Rafał Sawicki z GSC Yachting, organizator Ligi. 

- Żeglarstwo jest znakomitą platformą promocyjną dla firm. Jednym z założeń TLŻ jest umożliwienie uczestnikom nawiązywanie nowych kontaktów, wzmacnianie relacji biznesowych czy budowania atmosfery pracy zespołowej. Oczywiście najważniejsza jest sama rywalizacja i sport, dlatego bardzo cieszę się, gdy w załogach można spotkać tak znakomitych żeglarzy jak Mateusz Kusznierewicz, Zbigniew Gutkowski czy Jarosław Kaczorowski, którzy brali udział we wcześniejszych edycjach. W tym roku również nie zabraknie utytułowanych obecnych i byłych zawodników między innymi wicemistrzów świata w klasie Micro Joannę i Krzysztofa Mariańskich czy też pierwszego krajowego czempiona w olimpijskiej klasie Laser Standard Macieja Suchockiego. Mimo to cała liga ma charakter amatorski i tej zasady bardzo pilnujemy – dodaje Rafał Sawicki.

(Edycja tekstu 21.06 - Maciej Suchocki był drugim mistrzem polski w klasie Laser Standard w roku 1994. Pierwszy mistrzem w 1993 był Artur Piernicki z Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej. Za pomyłkę przepraszamy i dziękujemy Maciejowi Grabowskiemu, mistrzowi kraju w Laserze od roku 1995 przez następne kilkanaście, a może nawet więcej lat za przypomnienie historii :)

Trójmiejska Liga Żeglarska daje możliwość uczestnictwa w profesjonalnych wyścigach regatowych pomiędzy reprezentantami rozmaitych biznesów, prowadzonych pod okiem polskich żeglarzy sportowych. Załogi, poza praktyczną możliwością doskonalenia swoich umiejętności, rywalizują w widowiskowej formule wyścigów przy sopockim molo, które jest najbardziej dogodnym miejscem do kibicowania takim zmaganiom w Polsce. 

Każdy uczestnik może nauczyć się taktyki walki z przeciwnikiem, trymowania żagli oraz technik prowadzenia jachtu. Projekt jest skierowany do biznesu – jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników i budowania atmosfery pracy zespołowej lub jako metoda budowania relacji z klientami w niebanalnym formacie. Cykliczne regaty prowadzone są na jednakowych jachtach sportowych Delphia 24 One Design. Zespoły składają się z 3-5 osób – jako załogi firmowe. Czas spędzony na wodzie w oprawie prawdziwych wyścigów sportowych gwarantuje ogrom zdrowych emocji.

W tegorocznej edycji na starcie zobaczymy przedstawicieli firm: Apteki Gemini, Atena, Euro Consulting, PwC, StoGda, Texet/Suchocki.

Partnerami projektu są: Texet, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Promarina Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Henkel, Freixenet oraz Magazyn W Ślizgu!, Prestiż Magazyn Trójmiejski.

Szczegóły projektu można znaleźć na http://trojmiejskaligazeglarska.pl, a bieżące relacje, zdjęcia i video z regat można znaleźć na profilu facebook: https://www.facebook.com/gscyachting i Instagramie: gsc.yachting  

GSC Yachting Yachting Clinic Yacht Club Sopot