Kalendarz imprez 28

II runda Biznes Ligi Żeglarskiej. Liderzy bez zmian.

poniedziałek, 5 czerwca 2017

Za nami kolejny weekend z Biznes Ligą Żeglarską w Sopocie. Po porażce w pierwszej rundzie na dobre tory powróciła broniąca tytułu załoga Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wykrywając grupę I, natomiast w grupie II swoją dominację potwierdziła załoga Sail Service.

Druga runda BLŻ odbyła się w bardzo zmiennych warunkach pogodowych poczynając od słońca i bardzo dobrej bryzy w sobotę, a skończywszy na ulewie i braku wiatru w niedzielę. Pierwszego dnia rywalizowały zespoły będące częścią Strefy Żeglarstwa PSSE. Członkowie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomiczniej już drugą edycję z rzędu tworzą swoją własną grupę w ramach Biznes Ligi Żeglarskiej. Dzięki temu członkowie Strefy mają możliwość integracji i bliższego związania się ze Strefą, a jednocześnie nauki lub podniesienia swoich umiejętności żeglarskich.

Po słabszym występie w pierwszej rundzie, tym razem znakomitą formą wykazała się załoga PSSE, która zwyciężyła w pewnym stylu, wygrywając 4 z 6 wyścigów. O drugiej pozycji w regatach zdecydował ostatni wyścig, w którym zwyciężyła załoga Polpharmy. Dzięki temu zrównała się ona punktami z zespołem Meblik. Remis został rozstrzygnięty na korzyść Polpharmy, gdyż oba zespoły przez całe regaty miały dokładnie takie same miejsca (1 x pierwsze miejsce, 2 x drugie miejsce i 3 x trzecie miejsce). Przy takim układzie o końcowej kolejności decyduje właśnie ostatni bieg. Meblik zajmując trzecie miejsce utrzymał pozycje lidera swojej grupy BLŻ. Na czwartym miejscu zawody ukończyła załoga UMC / Sharp, a na piątym E-engineer.

Rywalizacja drugiej grupy odbywała się w zgoła odmiennych warunkach. Bardzo słaby wiatr i padający bez przerwy deszcz nie dodawał zawodnikom motywacji. W takich warunkach klasą samą dla siebie była załoga Sail Service, która wygrała wszystkie wyścigi.  Ze zmiennym szczęściem startował zespół DAD / Security Expert, ale dzięki lepszej końcówce to właśnie oni ostatecznie uplasowali się na drugiej pozycji. Zaciętą walkę o najniższy stopień podium stoczyły zespoły Energa SA oraz Lion’s Bank. Zwycięską ręką z tej walki wyszedł ten pierwszy zespół i to właśnie Energa odebrała statuetkę za trzecie miejsce. Piąte miejsce zajęli przedstawiciele Yacht Club Sopot.

Klasyfikacja BLŻ po II rundzie:

Grupa I – Strefa Żeglarstwa PSSE:

  1. Meblik – 11 pkt.
  2. Polpharma – 10 pkt.
  3. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna – 9 pkt.
  4. UMC / Sharp – 7 pkt.
  5. E-engineer – 5 pkt.

Grupa II:

  1. Sail Service – 14 pkt.
  2. DAD / Security Expert – 10 pkt.
  3. Lion’s Bank – 7 pkt.
  4. Energa SA – 6 pkt.
  5. Yacht Club Sopot – 5 pkt.

III runda BLŻ już za niecałe dwa tygodnie. Będzie to decydujące starcie, po którym dowiemy się, które zespoły zakwalifikują się do złotego finału (po trzy najlepsze zespoły z każdej rundy) i powalczą o tytuł mistrza Biznes Ligi, a które będą musiały zadowolić się tylko finałem pocieszenia.

GSC Yachting Yachting Clinic Yacht Club Sopot