Kalendarz imprez 28

GSC Yachting zaprasza na wodę

czwartek, 15 kwietnia 2021

Konieczność posiadania własnego jachtu, drogie mariny, ogromne koszty związane z udziałem w imprezach i regatach żeglarskich. Takie wyobrażenie o jachtingu ma przeciętny mieszkaniec Polski. Nic bardziej mylnego! Żeglarstwo staje się sportem co raz bardziej dostępnym dla każdego, zarówno jako forma aktywnego wypoczynku jak i sport na najwyższym poziomie.

Udowadnia to co roku GSC Yachting, które już siódmy rok z rzędu zaprasza do Trójmiasta na flotę swoich jachtów Delphia 24. Jak mówi właściciel GSC Rafał Sawicki – Wystarczy przyjść do mariny z dobrym nastawieniem i chęcią rywalizacji, a my zajmiemy się resztą, łącznie z tym, że będziesz mógł zapisać na swoim koncie wygrany wyścig z mistrzem olimpijskim. Jak to możliwe? Wystarczy zebrać załogę i przystąpić do jednego z projektów prowadzonych przez GSC, czyli Trójmiejskiej Ligi Żeglarskiej lub Regat Popołudniowych. A jeśli uważasz, że brakuje Ci doświadczenia i umiejętności to wystarczy skorzystać z pomocy doświadczonych instruktorów, którzy pomogą rozwiązać każdy problem na pokładzie.

Trójmiejska Liga Żeglarska to projekt, który przybliża żeglarstwo regatowe wszystkim zwolennikom tej dyscypliny sportu i aktywności ruchowej. Rywalizacja ma charakter amatorski, gdyż wyczynowi żeglarze, nawet jeśli znajdują się w załogach, to nie mogą sterować. W poprzednich latach w rozgrywkach uczestniczyli tak znakomici żeglarze jak Mateusz Kusznierewicz, Zbigniew Gutkowski czy Jarosław Kaczorowski i bardzo często ich załogi musiały uznawać wyższość innych, nie tak utytułowanych zespołów. Rozgrywki odbywają się w weekendy, towarzyszą im szkolenia teoretyczne i praktyczna oraz spotkania towarzyszące. Często udział biorą załogi firmowe reprezentujące różnego rodzaju biznesy czy instytucje wykorzystujące żeglarstwo jako platformę do wzmacniania pracy zespołowej czy budowania relacji z kluczowymi klientami.

Innym znakomitym projektem amatorskich wyścigów żeglarskich są Regaty Popołudniowe, które odbywają się co tydzień w środowe i czwartkowe popołudnia od maja do września. Jest to dużo prostsza i tańsza formuła od Ligi, która polega na udostępnianiu jachtów i organizowaniu kilku wyścigów w godzinach po pracy czy zajęciach na studiach. Załogi spotykają się w marinie o 15:30, do 17:00 trenują, a następnie rozgrywanych jest do pięciu krótkich wyścigów. Przez cały sezon prowadzona jest klasyfikacja łączna Regat Popołudniowych, aby we wrześniu wyłonić najlepsze załogi rozgrywek. Do regat można zgłaszać się na bieżąco, ale na ostatnią chwilę nie zawsze znajdują się wolne miejsca. 

- W roku 2020 odbyły się dwadzieścia trzy zawody, na których zawsze był komplet załóg. Tym razem zaplanowaliśmy, aż czterdzieści regat i mam nadzieję, że wszystkie uda się rozegrać – zapowiada Rafał Sawicki.

W czasach pandemii żeglarstwo należy do najbezpieczniejszych form aktywności sportowej, odbywa się na świeżym powietrzu, a na jachcie znajduje się maksymalnie pięć osób. Rok 2020 udowodnił, że nawet w tak ciężkiej sytuacji można znaleźć rozwiązanie, aby zadbać o swój rozwój fizyczny i psychiczny na pokładach żeglarskich jachtów i nie wymaga to ogromnych kosztów. Po szczegóły zapraszamy na stronę www.gscyachting.com oraz na fanpage GSC Yachting na Facebooku.

GSC Yachting Yachting Clinic Yacht Club Sopot