Kalendarz imprez 28

Eliminacje V edycji BLŻ zakończone - czas na finały.

poniedziałek, 19 czerwca 2017

Dobiegła końca faza eliminacyjna V edycji Biznes Ligi Żeglarskiej. W miniony weekend odbyła się III runda rywalizacji, po której zespoły podzielone zostały na dwie grupy finałowe – złotą, która powalczy o zwycięstwo w całej lidze, oraz srebrną, ścigającą się o miejsca 7-10.

Już tradycyjnie jako pierwsza do walki stanęła grupa reprezentująca Strefę Żeglarstwa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. PSSE już drugi rok z rzędu jest głównym partnerem BLŻ, dzięki czemu firmy zrzeszone w Strefie mają okazję do wspólnej rywalizacji, podnoszenia swoich umiejętności żeglarskich oraz niejednokrotnie wymiany poglądów biznesowych. Na wodzie jednak nie ma żadnych skrupułów i każdy z zespołów walczy o jak najwyższe miejsce.

W III rundzie doszło do niemałych niespodzianek. Zajmujący do tej pory ostatnie miejsce w tabeli zespół E-engineer i Przyjaciele pod wodzą Przemysława Dominiczaka żeglował tym razem fantastycznie i wygrał całe regaty w pięknym stylu. Niestety było to zwycięstwo tylko na otarcie łez, gdyż straty z poprzednich dwóch rund były zbyt duże i załoga nie zdołała awansować do złotego finału. Niespodzianką in minus było dopiero piąte miejsce dotychczasowych liderów z firmy Meblik. Jednak w przeciwieństwie do zwycięzców rundy, wcześniej zgromadzone punkty pozwoliły na awans do ścisłego finału. Bardzo pewnie w ostatnich regatach żeglowała załoga Polpharma, która zajmując drugie miejsce zapewniła sobie zwycięstwo w eliminacjach i dobrą zaliczkę punktową przed finałem.

Druga grupa BLŻ rywalizowała w niedzielę przy znakomitym wietrze i pięknej, słonecznej pogodzie. Tym razem obeszło się bez nadzwyczajnych wyników, a swoją supremację potwierdziła załoga Sail Service zwyciężając trzecie regaty z rzędu i pokazując tym samym, że mają ogromną ochotę na zwycięstwo w całej lidze. Prawdziwa rywalizacja toczyła się jednak pomiędzy zespołami Lion’s Bank i Energa, które walczyły o trzecie miejsce w grupie i awans do złotego finału. W trzeciej rundzie zdecydowanie lepiej żeglowała załoga bankowców, która zajęła w regatach drugie miejsce dzięki czemu „wpłynęła” do wielkiego finału. Jak zawsze pewnie żeglował zespół DAD / Security Expert, który całe eliminacje w grupie drugiej kończy na drugim miejscu.

 

Klasyfikacja BLŻ po III rundzie:

Grupa I – Strefa Żeglarstwa PSSE:

  1. Polpharma – 15 pkt.
  2. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna – 13 pkt.
  3. Meblik – 13 pkt.
  4. E-engineer – 12 pkt.
  5. UMC / Sharp – 10 pkt.

Grupa II:

  1. Sail Service – 21 pkt.
  2. DAD / Security Expert – 14 pkt.
  3. Lion’s Bank – 12 pkt.
  4. Energa SA – 9 pkt.
  5. Yacht Club Sopot – 7 pkt.

 

Wielki finał BLŻ odbędzie się 1 lipca. W porannej sesji do walki przystąpią zespoły z finału srebrnego walczące o miejsca 7-10. Tuż po nich na jachty Delphia 24 One Design wejdą uczestnicy finału złotego i powalczą o tytuł Mistrza Biznes Ligi Żeglarskiej i wielkie trofeum przechodnie. Już teraz zapraszamy na sopockie molo do kibicowania.

Skład grup finałowych oraz punkty z jakimi zespoły przystępują do rywalizacji.

 

Złoty finał:

Polpharma – 3 pkt.

Sail Service – 3 pkt.

DAD / Security Expert – 2 pkt.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna – 2 pkt.

Lion’s Bank – 1 pkt.

Meblik – 1 pkt.

 

Srebrny finał:

            E-engineer i Przyjaciele – 3 pkt.

            Energa – 3 pkt.

            UMC / Sharp – 2 pkt.

            Yacht Club Sopot – 2 pkt.

GSC Yachting Yachting Clinic Yacht Club Sopot